Bio

Nikoleta ŠuRinová

Nikoleta „drummer“ Šurinová sa narodila 22. marca 2007 v Trnave a v súčasnosti žije v obci Špačince neďaleko Trnavy.

Nikoleta začala hrať ako 9-ročná v lete 2016. Celé to začalo nápadom jej mami Moniky, ktorá pripravila prekvapenie Nikolkinmu otcovi Romanovi k ich 20-temu výročiu zoznámenia sa. Jej otec totižto v mladosti tiež hrával na bicie, ale potom s tým skončil, keď si založil rodinu. A tak si jej mama vymyslela také prekvapenie, že oslovila kapelu DESMOD s otázkou, či by si Nikolkin otec Roman mohol s nimi zahrať jednu skladbu na akcii „Otvorenie kúpeľnej sezóny“, na ktorej sa práve pred 20-timi rokmi v Piešťanoch zoznámili. Aby si pripomenul aké to bolo stáť hrať na pódiu. 

Prekvapenie sa podarilo a Roman, člen niekdajšej Trnavskej kapely D.T.N.L., ktorá pred 20-timi rokmi nahrala známu SPARTAKOVSKÚ HYMNU, si s kapelou DESMOD zahral ich skladbu „Vyrobená pre mňa“. A vtedy, keď Nikolka uvidela svojho ocina hrať, ju to natoľko očarilo, že zatúžila aj ona hrať na bicie. Rodičia sa rozhodli, že to vyskúšajú a tak Nikolke kúpili jej prvé bicie. A Nikolka hneď od začiatku ako si sadla za bicie a začala hrať ukázala, že ona a bicie zapadli do seba ako časti puzzle. A otec, bývalý bubeník, si tak našiel vo svojej dcére svojho nástupcu a prostredníctvom dcéry dnes na jej vystúpeniach prežíva, to čo niekedy prežíval on sám, keď ešte hrával.

Nikolka cvičí vo svojej izbe a otec dohliada na jej hranie, keď cvičí základné techniky a takisto jej radí a pomáha, keď si do vybranej drumless verzie skladby (verzie bez bicích) nacvičuje vlastné bicie. A výsledok spojenia drumless verzie a jej bicích, tzv. drum cover potom uverejňuje na svojom YT kanáli “Nikoleta drummer“.

Nikolka od septembra 2017 navštevuje CZUŠ sv. Gorazda Vrbové, kde ju prijali ako mimoriadne nadaného žiaka. Jej učiteľ na bicie nástroje Lukáš Slabý, DiS. art., má fantastický a trpezlivý prístup. Táto škola jej umožňuje rozšírené vyučovanie, aby mohla svoju záľubu čo najviac zdokonaľovať. Ako žiačka 1.ročníka ZUŠ Vrbové sa v marci 2018 zúčastnila súťaže Boráková Prievidza, kde v hre na malý bubon a biciu súpravu obsadila 2.miesto v zlatom pásme v kategórii B. V roku 2019 znova obhájila 2. miesto v kategórií B.

Od septembra 2019 bola Nikolka predčasne prijatá na Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Topolčanoch, odbor Hra na bicie nástroje.

Ďalšie úspechy v roku 2018 nenechali na seba dlho čakať. Nikolku prijala medzi seba najväčšia kapela na svete ROCKIN’1000, ktorá združuje hudobníkov z celého sveta. A Nikolka si s nimi v júli 2018 zahrala dvojhodinový koncert v talianskej Florencii.

Na jeseň 2018 sa Nikolka zúčastnila talentovej show „Česko Slovensko má talent“. Diváci na Slovensku a v Čechách tak mohli sledovať na TV obrazovkách ako Nikolkina vášeň a radosť, ktorú cíti pri hraní na bicie, doviedla Nikolku až k neuveriteľnému víťazstvu v súťaži. Nikolka si pôvodne išla do tejto súťaže splniť svoj sen stáť na pódiu a ukázať ľudom, ako ju baví hrať na bicie a preniesť na ľudí radosť, ktorú ona cíti pri hraní. Postup do finále jej umožnil zažiť svoju prvú televíznu live show. Nikolka svojimi vystúpeniami v TV šou dokázala očariť toľko ľudí, a získala toľko fanúšikov, že sa nakoniec stala prvou detskou víťazkou v histórii súťaže Česko Slovensko má talent a zároveň aj prvým víťazom v hre na hudobný nástroj.

Ďalší úspech zaznamenala Nikolka na začiatku roka 2020 so svojím prvým profi klipom, kde predstavila svoju vlastnú tvorbe ku skladbe Let It Go (z Disney rozprávky „Ľadové kráľovstvo“) a Vivaldiho diela „Zima“ v aranžmá od amerických interpretov The Piano Guys. Video zdieľali na svojej FB stránke aj The Piano Guys a video zožalo veľký úspech.

Galéria

Nikoleta Drummer Šurinová

Moja show

Čo za rachot v srdci dokáže spôsobiť ešte len 11 ročná víťazka show Česko Slovensko má talent 2018? Nikoleta ti ho svojou hrou rozbúcha do tých najchytľavejších rytmov!